ul. Batalionów Chłopskich 2, 08-112 Wiśniew
+25 641 76 49
gbp@wisniew.pl

Miesiąc: październik 2021

Na zielono-niebieskiej okładce portret siwego staruszka z broda i niebieskimi oczami w czapce.

„Niewygodny prorok” Jacek Moskwa

Właśnie dziś pragnę podzielić się refleksją nad biografią, która w dobie kryzysu instytucji Kościoła Katolickiego w postaci ukrywanych przez lata przypadków pedofilii czy też różnorakich dylematów uczestnictwa w Mszy Św z powodu pandemii, jest świadectwem postawy ufności w Słowo Chrystusa. Informacje bombardujące nas z różnego rodzaju mediów, wywołują skrajne emocje, rodzące w sercach bunt i…
Dowiedz się więcej

Plakat

U W A G A

Dnia 29 i 30 października (piątek,sobota) biblioteka jest nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy we wtorek 2 listopada. MK Zdjęcie – domena publiczna

Na biurku i krześle w plasikowych, zielonych skrzynkach leżą książki.

Książki „na wieczne oddanie”

Serdecznie zapraszamy. MK

Plakat

S Z K O L E N I E

Na niebieskiej okładce grafiki zwierząt i roślin.

„365 wierszy i rymowanek na każdy dzień”

Pięknie wydane, opasłe tomiszcze poezji dla czytelników w każdym wieku. Krótkie formy literackie klasyków poezji i nie tylko, zaskakują różnorodnością tematyczną oraz grafiką. Książka sprawdzi się jako prezent lub pierwsze ogniwo biblioteczki dziecka. MK Zdjęcie – Empik

Po lewej stronie kawałek ziemi i drzewo na tle tafli jeziora oraz nieba pusta, drewniana łódka.

„Mazurskie lato”

„Mazurskie lato” to zbiór opowiadań różnych autorów. Ich wspólnym mianownikiem jest tawerna Mazurskie Lato w Mikołajkach. Każde z ośmiu opowiadań ma inną tematykę ale podobne zakończenie, bo zgodnie z tym co głosi legenda, każdy w tej knajpce znajdzie swoją miłość. Choć nie przepadam za krótkimi formami wypowiedzi, te są jedne z lepszych jakie czytałam. Lekka…
Dowiedz się więcej

Na tle zielono-wzorzystej okładki wizerunek dziewczynki siedzącej wśród książek.

„O dziewczynce, która chciała ocalić książki” Klaus Hagerup, Lisa Aisato

W dobie świata wirtualnego oraz szerokiego dostępu do najnowszych technologii obserwowane jest zjawisko mniejszego zainteresowania słowem pisanym. „To coś” w domyśle, ma ogromny wpływ na mieszkanki biblioteki w postaci książek, gdyż one… ZNIKAJĄ – to moja interpretacja, wg. autora książki nieczytane „odchodzą” w nicość a bohaterowie w niebyt. Ale jest pewna dziewczynka, która tak jak…
Dowiedz się więcej

Plakat

SŁOWEM PISANE…

REGULAMIN KONKURSU POEZJI PATRIOTYCZNEJ Organizator: Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie, ul. Batalionów Chłopskich 2. Cele Konkursu: Uczczenie 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Upowszechnianie twórczości oraz zainteresowanie poezją patriotyczna. Promowanie kultury żywego słowa wśród młodzieży. Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich. Inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Warunki…
Dowiedz się więcej

Na błękitnym tle białe obłoczki i graficzny balon do latania w biało-czerwone paski.

„Niebo” Helene Druvert

Od stuleci niebo fascynuje nie tylko naukowców i pisarzy ale a może przede wszystkim… dzieci. Autorka w ciekawy oraz prosty sposób przedstawia zjawiska meteorologiczne, różnorodność chmur, zjawisk atmosferycznych oraz ptaków a także maszyn latających. Omawia procesy zapylania roślin. Poprzez kolejne warstwy atmosfery prowadzi w kosmiczną podróż po universum nad naszymi głowami. Piękno wydania dopełniają ażurowe…
Dowiedz się więcej

Czarno-pomarańczowa okładka a na jej tle graficzne przedstawienie ręcznych pac polowych.

Kamil Janicki „Pańszczyzna”

Pańszczyzna – znienawidzona przez komunizm, odmieniana przez wszystkie przypadki podczas lekcji historii, literacka tematyka utworów doby pozytywizmu: chociażby słynna „Placówka” Bolesława Prusa. Na ziemiach polskich występowała od XII w do 1864 r. Czym była, co wnosiła i jak kształtowała społeczeństwo Polski dawnej jak i współczesnej (sic!) ? Na ten dylemat odpowiada publikacja jej prawdziwej historii.…
Dowiedz się więcej